Αναπληρωτές

Ανακοίνωση για αναπληρωτές - ωρομίσθιους εκπαιδευτικούς

Παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί (αναπληρωτές, ωρομίσθιοι) καθώς και το Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό - Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό που προσλαμβάνονται στη Δ.Δ.Ε. Α΄ Αθήνας, μέσω όλων των προγραμμάτων (ΕΣΠΑ, ΠΔΕ, Τακτικός Πρoϋπολογισμός), οι οποίοι δεν έχουν εγγραφεί στην υπηρεσία προσωπικής ενημέρωσης της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α΄ Αθήνας (https://athena.net.gr/athena/personalinfo/), να εγγραφούν.

Το αργότερο μέχρι και την επόμενη ημέρα από την ανάληψη υπηρεσίας στη Δ.Δ.Ε. Α΄ Αθήνας, παρακαλούνται όλοι οι προσλαμβανόμενοι εκπαιδευτικοί να ελέγξουν και να ενημερώσουν τα προσωπικά τους στοιχεία, επιλέγοντας το εικονίδιο «ρυθμίσεις» και στη συνέχεια «Αλλαγή προσωπικών στοιχείων».

Για τυχόν προβλήματα στην εγγραφή, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε με το τμήμα Μηχανογράφησης (τηλ. 210  52 22 281).

Οδηγίες αλλαγής προσωπικών στοιχείων

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗ -ΕΕΠ -ΕΒΠ - ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗ -ΕΕΠ -ΕΒΠ - ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ (Αρχείο

Τοποθετήσεις ειδικής αγωγής στα τμήματα ένταξης (αρχείο)

Τοποθετήσεις ειδικής αγωγής παράλληλη στήριξη (αρχείο)

Πρόσκληση για υποβολή αιτήσεων υποψηφίων διδασκόντων στην Υποστήριξη Πιστοποίησης μαθητών Γ΄ τάξης Γυμνασίου για την απόκτηση του Κρατικού Πιστοποιητικού Πληροφορικής ΚΠπ, σχολικό έτος 2019-2020 (αρχείο)

Yποβολή αίτησης και δικαιολογητικών υποψηφίων εκπαιδευτικών ΤΕ/ΔΕ που αφορούν τις Προκηρύξεις του ΑΣΕΠ με αριθμ. (1ΓΤ-2020) (αίτηση ΤΕ) και (2ΓΔ) (αίτηση ΔΕ)

Yποβολή αίτησης και δικαιολογητικών υποψηφίων εκπαιδευτικών Γενικής Εκπαίδευσης που αφορούν τις Προκηρύξεις του ΑΣΕΠ με αριθμ. 1ΓΕ/2019 (ΦΕΚ 45/τ. Προκ. ΑΣΕΠ/24-12-2019) και 2ΓΕ/2019 (ΦΕΚ 46/τ. Προκ. ΑΣΕΠ/24-12-2019)
(Αίτηση) (Οδηγίες) (Κράτηση σειράς προτεραιότητας)

Σχολεία εξειδικευμένης λόγω αναβάθμισης σε πλήρες ωράριο

Κατανομή ειδικοτήτων – ωρών ανά Σ.Κ.Α.Ε.

Κατάταξη Υποψηφίων Ενισχυτικής Διδασκαλίας

Πρόσκληση για υποβολή αιτήσεων υποψηφίων διδασκόντων στην Ενισχυτική Διδασκαλία για το σχολικό έτος 2019-2020 (Πρόσκληση) (ΦΕΚ Β 3588) (Πίνακας ΣΚΑΕ εκπαιδευτικών)

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ Αρχείο

ΚΠπ-Τοποθέτηση εκπαιδευτικών σε σχολικές μονάδες της ΔΔΕ Α' Αθήνας (αρχείο)