Αποτελέσματα αγώνων Ποδοσφαίρου Α’ Φάσης

Στο γήπεδο του Ρουφ θα διεξαχθούν την Τρίτη 28 Μαρτίου ο τελικός μεταξύ των μαθητριών του

4ου ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ και του 16ου ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ,

αλλά και οι ημιτελικοί αγώνες μαθητών μεταξύ των σχολείων:

390υ ΓΕΛ Αθηνών – 52ου ΓΕΛ Αθηνών και

1ου ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – 5ου ΓΕΛ ΒΥΡΩΝΑ

Δείτε εδώ όλα τα αποτελέσματα.

 

Προκήρυξη Αγώνων και Πρόγραμμα Πετοσφαίρισης Α΄ Φάσης

Δείτε εδώ την προκήρυξη των Αγώνων Πετοσφαίρισης Α΄ Φάσης Λυκείων και ΕΠΑΛ για το σχ. έτος 2016-2017.

Οι αγώνες  ξεκινούν τη Δευτέρα 6 Μαρτίου 2017

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ

ΜΑΘΗΤΕΣ

Αποτελέσματα αγώνων Ποδοσφαίρου Α’ Φάσης

Αύριο Παρασκευή 24 Μαρτίου διεξάγονται οι τελικοί αγώνες μαθητών Λυκείων και των τεσσάρων ομίλων ως εξής:

1ος Όμιλος, Γήπεδο Αλεπότρυπα, ώρα 9:00 

39ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ - 4ο ΓΕΛ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
2ος, 3ος και 4ος Όμιλος, Γήπεδο Ρουφ

Ώρα 8:30, 9ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ - 52ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ (1ος ομ.)
Ώρα 10:00, 1ο ΓΕΛ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - 5ο ΓΕΛ ΒΥΡΩΝΑ (4ος ομ.)
Ώρα 11:30, 1ο ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - 5ο ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (3ος ομ.)

 

Αποτελέσματα αγώνων Ποδοσφαίρου Α’ Φάσης

Δείτε εδώ τα αποτελέσματα των 4 πρώτων αγωνιστικών ημερών και πως διαμορφώνεται το Πρόγραμμα της Α΄Φάσης Ποδοσφαίρου μαθητών και μαθητριών ΓΕΛ και ΕΠΑΛ.

Αγώνες Καλαθοσφαίρισης Γυμνασίων 3Χ3

Η Διεύθυνση Φυσικής Αγωγής του ΥΠ.Π.Ε.Θ. προκηρύσσει: Πανελλήνιους Ενδοσχολικούς Αγώνες Καλαθοσφαίρισης 3επί 3 (3 εναντίον 3) για το σχολικό έτος 2016-17 για μαθητές/τριες και των τριών (3) τάξεων των Γυμνασίων της Χώρας με κεντρικό σύνθημα «τάπα στη βία και το ρατσισμό»

Δείτε την εγκύκλιο και τη δήλωση συμμετοχής με τους κανονισμούς

Αποτελέσματα Αγώνων Καλαθοσφαίρισης Α’ Φάσης

                                   ΝΙΚΗΤΡΙΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ                                      ΜΑΘΗΤΕΣ: 6ο ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ: 52ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 

Αποτελέσματα Αγώνων Καλαθοσφαίρισης Α’ Φάσης

ΤΕΛΙΚΟΙ ΟΜΙΛΩΝ
ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ
ΤΕΛΙΚΟΣ 1ος-2ος ΟΜΙΛΟΣ: 52ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ-49ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 41-12
ΤΕΛΙΚΟΣ 3ος-4ος ΟΜΙΛΟΣ: 3ο ΓΕΛ ΔΑΦΝΗΣ-1ο ΓΕΛ ΥΜΗΤΤΟΥ 35-16
ΜΑΘΗΤΕΣ
ΤΕΛΙΚΟΣ 1ος-2ος ΟΜΙΛΟΣ: 22ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ-59ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 34-44
ΤΕΛΙΚΟΣ 3ος-4ος ΟΜΙΛΟΣ: 6ο ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ-1ο ΓΕΛ ΥΜΗΤΤΟΥ 54-53

Αποτελέσματα Αγώνων Καλαθοσφαίρισης Α’ Φάσης

ΤΕΛΙΚΟΙ ΟΜΙΛΩΝ                                                                                                          ΜΑΘΗΤΕΣ                                                                                                                                 1ος Όμιλος    ΓΕΛ Ν. ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ – 22ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 36-45

2ος Όμιλος    59ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ – 52ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 36-33

3ος Όμιλος    6ο ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – 6ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 45-42

4ος Όμιλος    2ο ΓΕΛ ΔΑΦΝΗΣ – 1ο ΓΕΛ ΥΜΗΤΤΟΥ 26-56

ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ                                                                                                                             2ος Όμιλος                                                                                                                                   1ο ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – 3ο ΓΕΛ ΔΑΦΝΗΣ 13-45

1ο ΓΕΛ ΥΜΗΤΤΟΥ – 2ο ΓΕΛ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ 20-0

Προκήρυξη Αγώνων και Πρόγραμμα Ποδοσφαίρου Α΄ Φάσης

Δείτε εδώ την προκήρυξη των Αγώνων Ποδοσφαίρου Α΄ Φάσης Λυκείων και ΕΠΑΛ για το σχ. έτος 2016-2017.

Οι αγώνες  ξεκινούν τη Δευτέρα 13 Φεβρουαρίου 2017  και θα διεξαχθούν στα γήπεδα: ΡΟΥΦ, ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑ και 4ο Α.Κ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ.

  ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΛΥΚΕΙΩΝ ΜΑΘΗΤΕΣ                                                                   ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΛΥΚΕΙΩΝ ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ

Αποτελέσματα Αγώνων Καλαθοσφαίρισης Α΄Φάσης

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΕΛ & ΕΠΑΛ 2016-2017                             Ημιτελικοί Ομίλων                                                                                                    Πέμπτη 2/2                                                                                                                                   2ος ΟΜΙΛΟΣ                                                                                                                               59ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ – 9ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 46-43                                                                   52ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ – 12ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 37-28                                                     Παρασκευή 3/2
1ος ΟΜΙΛΟΣ                                                                                                                         3ο ΓΕΛ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ – 2ο ΓΕΛ Ν. ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ 31-33
3ο ΓΕΛ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ – 22ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 31-56                                                               30ς ΟΜΙΛΟΣ
6ο ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – 1ο Π.ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 40-31
6ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ – 7ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 41-39                                                                         4ος ΟΜΙΛΟΣ                                                                                                                       1ο ΓΕΛ ΒΥΡΩΝΑ – 2ο ΓΕΛ ΔΑΦΝΗΣ 41-43 (33-33)
3ο ΓΕΛ ΔΑΦΝΗΣ – 1ο ΓΕΛ ΥΜΗΤΤΟΥ 57-62