Προκήρυξη Πανελληνίων Αγώνων Ατομικών Αθλημάτων σχ.έτους 2016-17

Δείτε εδώ την προκήρυξη των Πανελληνίων Αγώνων Αντιπτέρισης Λυκείων, που θα διεξαχθούν τη Δευτέρα 3 Απριλίου στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο Λιβαδειάς.

Οι καταστάσεις συμμετοχής των σχολείων (βλέπε: Υπόδειγμα 2 στα χρήσιμα έντυπα) πρέπει να αποσταλούν με φαξ ή email στην Ομάδα Φυσικής Αγωγής (βλέπε: επικοινωνία) μέχρι την Τετάρτη 29 Μαρτίου και ώρα 12:00.

Αποτελέσματα Αγώνων Πετοσφαίρισης Α΄ Φάσης

Διεξήχθησαν σήμερα με απόλυτη επιτυχία στο γήπεδο του Μετς, οι τελικοί της Α΄Φάσης των Πανελλήνιων Αγώνων Λυκείων. Πρωταθλήτρια σχολική ομάδα μαθητών της Διεύθυνσής μας αναδείχθηκε το 1ο ΓΕΛ ΒΥΡΩΝΑ που κέρδισε με 2-1 σετ το 52ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ.

Στο μικρό τελικό  των μαθητριών μεταξύ  του 1ου ΓΕΛ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ  και του 4ου ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ νιηκήτρια ήταν η πρώτη με σκορ 2-1, ενώ στον μεγάλο τελικό κέρδισε η ομάδα του 2ου ΠΕΙΡ. ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ με 2-0 το 3ο ΓΕΛ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ και αναδείχθηκε πρωταθλήτρια ομάδα της Δ.Δ.Ε. Α΄Αθήνας.

Οι ομάδες μας θα αναμετρηθούν στη Β΄Φάση των αγώνων με τις πρωταθλήτριες ομάδες μαθητών και μαθητριών της Σχολής Μωραίτη.

Προκηρύξη Αγώνων Χειροφαίρισης Β΄ Φάσης

Την Τρίτη 28 Μαρτίου, στο κλειστό Δημοτικό Γυμναστήριο Βύρωνα, θα διεξαχθούν οι αγώνες  Χειροσφαίρισης μεταξύ των νικήτριών σχολικών ομάδων της Διεύθυνσής μας και της Δ.Δ.Ε. Β’ Αθήνας ως εξής:

9.30: Μαθητές 2ο ΓΕΛ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ – ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΔΟΥΚΑ

11.00: ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ 2ο ΓΕΛ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – 2ο ΓΕΛ Ν. ΙΩΝΙΑΣ

Αποτελέσματα Α΄ Φάσης Στίβου σχ. έτος 2016-17

Δείτε εδώ τα αποτελέσματα των αγώνων Κλασικού Αθλητισμού μαθητών και μαθητριών  Λυκείων, που διεξήχθηκαν στο Ε.Α.Κ.Ν. Αγ. Κοσμά την Τετάρτη 22 Μαρτίου.

Μερικές φωτογραφίες από τους αγώνες

Προκήρυξη Πανελληνίων Αγώνων Ατομικών Αθλημάτων σχ.έτους 2016-17

Δείτε τις προκηρύξεις των Πανελληνίων Αγώνων Κωπηλασίας και Ταε-κβο-ντό Λυκείων.

Ημερομηνίες και τόποι διεξαγωγής:

Κωπηλασία: Δευτέρα 3 Απριλίου 2017, Ολυμπιακό Κωπηλατοδρόμιο Σχοινιά

Ταε-κβο-ντό: Τετάρτη 5 και Πέμπτη 6 Απριλίου 2017, Ολυμπιακό Στάδιο Άνω Λιοσίων (Έξοδος 5 Αττικής Οδού, Αρτάκης & Ελλησπόντου)

Οι καταστάσεις συμμετοχής των σχολείων (βλέπε: Υπόδειγμα 2 στα χρήσιμα έντυπα) πρέπει να αποσταλούν με φαξ ή email στην Ομάδα Φυσικής Αγωγής (βλέπε: επικοινωνία) μέχρι:

Κωπηλασία: Παρασκευή 24/3 και ώρα 14:00

Ταε-κβο-ντό: Δευτέρα 27/3 και ώρα 14:00

Αποτελέσματα αγώνων Πετοσφαίρισης Α΄ Φάσης

Αποτελέσματα τελικών ομίλων

Μαθήτριες

1ος-2ος ΟΜΙΛΟΣ: 1ο ΓΕΛ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ – 2ο ΠΕΙΡ. ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 0-2

3ος-4ος ΟΜΙΛΟΣ: 4ο ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ -3ο ΓΕΛ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 0-2

Μαθητές

3ος-4ος ΟΜΙΛΟΣ: ΓΕΛ ΚΑΡΕΑ-1ο ΓΕΛ ΒΥΡΩΝΑ 1-2

Την Πέμπτη 23 Μαρτίου στο γήπεδο του Μετς θα διεξαχθούν, ο τελικός των αγοριών μεταξύ του   52ου ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ και του 1ου ΓΕΛ ΒΥΡΩΝΑ, καθώς και ο μικρός και μεγάλος τελικός των μαθητριών μεταξύ  του 1ου ΓΕΛ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ  και του 4ου ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ) και του 2ου ΠΕΙΡ. ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ με το 3ο ΓΕΛ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (ΤΕΛΙΚΟΣ)

Μερικές φωτογραφίες από τον αγώνα ΓΕΛ ΚΑΡΕΑ-1ο ΓΕΛ ΒΥΡΩΝΑ

Αποτελέσματα αγώνων Πετοσφαίρισης Α΄ Φάσης

Δείτε εδώ τα αποτελέσματα και της δεύτερης εβδομάδας διεξαγωγής των αγώνων Πετοσφαίρισης μαθητών και μαθητριών Λυκείων καθώς και πως διαμορφώνονται οι τελικοί μεταξύ των ομίλων.

Μερικές φωτογραφίες από τους αγώνες

Αποτελέσματα Αγώνων Ομαδικών Αθλημάτων Β΄ Φάσης

Την Τετάρτη 15/3, στον αγώνα που διεξήχθη στο κλειστό γήπεδο Σπάτων, η ομάδα Καλαθοσφαίρισης μαθητριών  του 52ου ΓΕΛ Αθηνών και πρωταθλήτρια της Διεύθυνσής μαςηττήθηκε μετά από δυνατό αγώνα από τη γηπεδούχο ομάδα της Αν. Αττικής το 1ο ΓΕΛ Βούλας, με σκορ 56-33.

Και η πρωταθλήτρια ομάδα μαθητών Ποδοσφαίρου της Διεύθυνσής μας, το 39ο ΓΕΛ Αθηνών, ηττήθηκε μετά από αξιοπρεπή εμφάνιση με σκορ 2-0, από τη γηπεδούχο ομάδα της Αν. Αττικής τα Εκπαιδευτήρια Ζηρίδη, στον αγώνα που διεξήχθη στο γήπεδο της Βάρης, σήμερα Παρασκευή 17/3.

Β’ ΦΑΣΗ

Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες που εκπροσώπησαν επάξια τη Δ.Δ.Ε. Α΄Αθήνας.

Προκήρυξη Α΄ Φάσης Στίβου σχ. έτος 2016-17

Δείτε εδώ την προκήρυξη και το πρόγραμμα της Α’ Φάσης Πανελληνίων Σχολικών Αγώνων Κλασικού Αθλητισμού Λυκείων, που θα διεξαχθούν την Τετάρτη 22 Μαρτίου, στο Ε.Α.Κ.Ν. Αγ. Κοσμά.

Προκήρυξη Πανελληνίων Αγώνων Ατομικών Αθλημάτων σχ.έτους 2016-17

Δείτε τις προκηρύξεις των Πανελληνίων Αγώνων Αντισφαίρισης και Τοξοβολίας Λυκείων.

Ημερομηνίες και τόποι διεξαγωγής:

Αντισφαίριση: 27-3 έως 1-4-2017, Α.Ο.Α.Κ. Αλέξανδρος Β (στο ξενοδοχείο Golden Coast)

Τοξοβολία: Παρασκευή 7 Απριλίου 2017, Κλειστό Γυμναστήριο Δ.Α.Κ. «Μάκης Λιούγκας» (Γλυφάδα, Αττικής)

Αντισφαίριση: Παρασκευή 18/3 και ώρα 12:00

Τοξοβολία: Τρίτη 28/3 και ώρα 14:00

Στη στήλη του αγωνίσματος εκτός από το αγώνισμα θα αναγράφεται και ο αριθμός Δελτίου της αντίσιοιχης ομοσπονδίας που κατέχουν οι αθλητές/τριες.

Ειδικά για την Αντισφαίριση δείτε και την  ορθή επανάληψη της δήλωσης προς Ε.Φ.Ο.Α. και τη φόρμα δήλωσης προς Ε.Φ.Ο.Α.