Προκηρύξεις Πανελληνίων Ατομικών Αθλημάτων σχ. έτους 2016-17

Δείτε τις προκηρύξεις των Πανελληνίων Αγώνων ξιφασκίας και ποδηλασίας Λυκείων.

Ημερομηνίες και τόποι διεξαγωγής:

Ξιφασκία: 7,8,9 Απριλίου 2017, Ο.Α.Κ.Α. Αθήνα

Ποδηλασία: 26 Απριλίου 2017,

ΜΤΒ ( Κρός Κάντρυ ολυμπιακής μορφής) στο Άλσος Νέας Φιλαδέλφειας Αττικής.
Αγωνίσματα δρόμου (αντοχή, χρονόμετρο) στο Κιλκίς.

Οι καταστάσεις συμμετοχής των σχολείων (βλέπε: Υπόδειγμα 2 στα χρήσιμα έντυπα) πρέπει να αποσταλούν με φαξ ή email στην Ομάδα Φυσικής Αγωγής (βλέπε: επικοινωνία) μέχρι:

Ξιφασκία: Δευτέρα 3/4 και ώρα 12:00

Ποδηλασία: Τετάρτη 5/4 και ώρα 12:οο

Β΄Φάση Αγώνων Κλασικού Αθλητισμού

Δείτε την προκήρυξη και το πρόγραμμα των αγώνων που θα διεξαχθούν την Τρίτη 4 Απριλίου στις εγκαταστάσεις του Ε.Α.Κ.Ν. Αγ. Κοσμά. Τη Δ.Δ.Ε. Α΄ΑΘήνας θα εκπροσωπήσουν οι μαθητές:

ΚΟΚΟΡΕΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 3ο ΓΕΛ . ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ 100μ.
ΜΠΑΚΟΥΛΑΤΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 20ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 100μ.
ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 56ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 100μ.
ΡΙΖΙΚΙΑΝΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 3ο ΓΕΛ ΔΑΦΝΗΣ 200μ.
ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 39ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 200μ.
ΚΑΠΟΓΙΑΝΝΑΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 6ο ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 3000μ.
ΚΑΣΣΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1ο ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 3000μ.
ΠΙΠΕΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2ο ΓΕΛ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 400μ. ΕΜΠΟΔΙΑ
ΦΑΚΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 49ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 400μ. ΕΜΠΟΔΙΑ
ΜΑΝΚΟ ΤΖΟΥΛΙΑΝΟ 1ο ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 2000μ ΦΥΣΙΚΑ ΕΜΠΟΔΙΑ
ΜΠΑΡΚΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2ο ΠΕΙΡ. ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ ΜΗΚΟΣ
ΛΙΟΛΙΟΣ ΓΑΖΕΤΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 26ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ ΤΡΙΠΛΟΥΝ
ΑΔΑΜ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2ο ΠΕΙΡ. ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ ΤΡΙΠΛΟΥΝ                        ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΙΑΣΩΝ 3ο ΓΕΛ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΣΦΑΙΡΑ

και οι μαθήτριες

ΑΝΘΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 1ο ΓΕΛ ΥΜΗΤΤΟΥ 100μ.
ΘΕΟΔΩΡΑΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 12ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 100μ.
ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΜΑΡΙΑ ΜΥΡΤΩ 2ο ΓΕΛ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 200μ.
ΠΛΕΥΡΗ ΛΑΜΠΡΙΝΗ 24ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 200μ.
ΛΑΜΠΡΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ 17ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 400μ.
ΜΑΥΡΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ 38ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 400μ.
ΠΕΤΡΟΥΛΑΚΗ ΟΛΓΑ 1ο ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 800μ.
ΚΟΥΚΟΥΒΙΤΑΚΗ ΕΛΛΗ 20ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 1500μ.
ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΑΝΝΑ 1ο ΓΕΛ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 400μ. ΕΜΠΟΔΙΑ
ΑΓΓΕΛΑΤΟΥ ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ ΛΕΟΝΤΕΙΟ ΛΥΚ.ΠΑΤΗΣ. ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ
ΜΑΚΡΟΓΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 5ο ΓΕΛ ΒΥΡΩΝΑ ΑΚΟΝΤΙΟ
ΣΟΥΛΙΩΤΗ ΑΜΑΛΙΑ 4ο ΓΕΛ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΣΦΥΡΑ

Αποτελέσματα Αγώνων Χειροσφαίρισης Β΄ Φάσης

Στο κλειστό Δημοτικό Γυμναστήριο Βύρωνα, διεξήχθηκαν σήμερα οι αγώνες Χειροσφαίρισης μεταξύ των νικητριών σχολικών ομάδων της Διεύθυνσής μας και της Δ.Δ.Ε. Β’ Αθήνας. Τα αποτελέσματα ήταν:

Μαθητές: 2ο ΓΕΛ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ – ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΔΟΥΚΑ 18-24

ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ: 2ο ΓΕΛ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – 2ο ΓΕΛ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 17-24

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΔΟΥΚΑ
2ο ΓΕΛ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ

2ο ΓΕΛ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
2ο ΓΕΛ Ν. ΙΩΝΙΑΣ

Προκήρυξη Πανελληνίων Αγώνων Ατομικών Αθλημάτων σχ.έτους 2016-17

Δείτε εδώ την προκήρυξη των Πανελληνίων Αγώνων Αντιπτέρισης Λυκείων, που θα διεξαχθούν τη Δευτέρα 3 Απριλίου στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο Λιβαδειάς.

Οι καταστάσεις συμμετοχής των σχολείων (βλέπε: Υπόδειγμα 2 στα χρήσιμα έντυπα) πρέπει να αποσταλούν με φαξ ή email στην Ομάδα Φυσικής Αγωγής (βλέπε: επικοινωνία) μέχρι την Τετάρτη 29 Μαρτίου και ώρα 12:00.

Αποτελέσματα Αγώνων Πετοσφαίρισης Α΄ Φάσης και Προκήρυξη Β΄Φάσης

Διεξήχθησαν σήμερα με απόλυτη επιτυχία στο γήπεδο του Μετς, οι τελικοί της Α΄Φάσης των Πανελλήνιων Αγώνων Λυκείων. Πρωταθλήτρια σχολική ομάδα μαθητών της Διεύθυνσής μας αναδείχθηκε το 1ο ΓΕΛ ΒΥΡΩΝΑ που κέρδισε με 2-1 σετ το 52ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ.

Στο μικρό τελικό  των μαθητριών μεταξύ  του 1ου ΓΕΛ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ  και του 4ου ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ νιηκήτρια ήταν η πρώτη με σκορ 2-1, ενώ στον μεγάλο τελικό κέρδισε η ομάδα του 2ου ΠΕΙΡ. ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ με 2-0 το 3ο ΓΕΛ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ και αναδείχθηκε πρωταθλήτρια ομάδα της Δ.Δ.Ε. Α΄Αθήνας.

Οι ομάδες μας θα αναμετρηθούν την Παρασκευή 31 Μαρτίου στο ίδιο γήπεδο και για τη Β΄Φάση των αγώνων με τις πρωταθλήτριες ομάδες μαθητών και μαθητριών της Σχολής Μωραίτη. (Προκήρυξη )

Προκηρύξη Αγώνων Χειροσφαίρισης Β΄ Φάσης

Την Τρίτη 28 Μαρτίου, στο κλειστό Δημοτικό Γυμναστήριο Βύρωνα, θα διεξαχθούν οι αγώνες  Χειροσφαίρισης μεταξύ των νικητριών σχολικών ομάδων της Διεύθυνσής μας και της Δ.Δ.Ε. Β’ Αθήνας ως εξής:

9.30: Μαθητές 2ο ΓΕΛ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ – ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΔΟΥΚΑ

11.00: ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ 2ο ΓΕΛ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – 2ο ΓΕΛ Ν. ΙΩΝΙΑΣ

Αποτελέσματα Α΄ Φάσης Στίβου σχ. έτος 2016-17

Δείτε εδώ τα αποτελέσματα των αγώνων Κλασικού Αθλητισμού μαθητών και μαθητριών  Λυκείων, που διεξήχθηκαν στο Ε.Α.Κ.Ν. Αγ. Κοσμά την Τετάρτη 22 Μαρτίου.

Μερικές φωτογραφίες από τους αγώνες

Προκήρυξη Πανελληνίων Αγώνων Ατομικών Αθλημάτων σχ.έτους 2016-17

Δείτε τις προκηρύξεις των Πανελληνίων Αγώνων Κωπηλασίας και Ταε-κβο-ντό Λυκείων.

Ημερομηνίες και τόποι διεξαγωγής:

Κωπηλασία: Δευτέρα 3 Απριλίου 2017, Ολυμπιακό Κωπηλατοδρόμιο Σχοινιά

Ταε-κβο-ντό: Τετάρτη 5 και Πέμπτη 6 Απριλίου 2017, Ολυμπιακό Στάδιο Άνω Λιοσίων (Έξοδος 5 Αττικής Οδού, Αρτάκης & Ελλησπόντου)

Κωπηλασία: Παρασκευή 24/3 και ώρα 14:00

Ταε-κβο-ντό: Δευτέρα 27/3 και ώρα 14:00

Αποτελέσματα αγώνων Πετοσφαίρισης Α΄ Φάσης

Αποτελέσματα τελικών ομίλων

Μαθήτριες

1ος-2ος ΟΜΙΛΟΣ: 1ο ΓΕΛ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ – 2ο ΠΕΙΡ. ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 0-2

3ος-4ος ΟΜΙΛΟΣ: 4ο ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ -3ο ΓΕΛ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 0-2

Μαθητές

3ος-4ος ΟΜΙΛΟΣ: ΓΕΛ ΚΑΡΕΑ-1ο ΓΕΛ ΒΥΡΩΝΑ 1-2

Την Πέμπτη 23 Μαρτίου στο γήπεδο του Μετς θα διεξαχθούν, ο τελικός των αγοριών μεταξύ του   52ου ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ και του 1ου ΓΕΛ ΒΥΡΩΝΑ, καθώς και ο μικρός και μεγάλος τελικός των μαθητριών μεταξύ  του 1ου ΓΕΛ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ  και του 4ου ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ) και του 2ου ΠΕΙΡ. ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ με το 3ο ΓΕΛ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (ΤΕΛΙΚΟΣ)

Μερικές φωτογραφίες από τον αγώνα ΓΕΛ ΚΑΡΕΑ-1ο ΓΕΛ ΒΥΡΩΝΑ

Αποτελέσματα αγώνων Πετοσφαίρισης Α΄ Φάσης

Δείτε εδώ τα αποτελέσματα και της δεύτερης εβδομάδας διεξαγωγής των αγώνων Πετοσφαίρισης μαθητών και μαθητριών Λυκείων καθώς και πως διαμορφώνονται οι τελικοί μεταξύ των ομίλων.

Μερικές φωτογραφίες από τους αγώνες