Πρόγραμμα εξετάσεων Τ.Ε.Φ.Α.Α. 2017

Δείτε  το πρόγραμμα πρακτικής δοκιμασίας και υγειονομικής εξέτασης υποψηφίων Τ.Ε.Φ.Α.Α. για τις δύο Επιτροπές (Α’: Κορίτσια και Β’: Αγόρια) της Δ.Δ.Ε. Α΄Αθήνας.

Τόπος Διεξαγωγής Αγωνισμάτων
1. Δρόμοι,Σφαιροβολία και Άλμα σε μήκος: Δημ.Στάδιο Ζωγράφου (Ωρίωνος 1)
2.Κολύμβηση: Εθνικό Κολυμβητήριο Ιλισίων (Ταξίλου 42)
Κατάθεση Δικαολογητικών και υγειονομικής εξέτασης: 3ο Γυμνάσιο Ζωγράφου (Ηρώων Πολυτεχνείου 3)

Β΄Φάση Αγώνων Κλασικού Αθλητισμού

Δείτε την προκήρυξη και το πρόγραμμα των αγώνων που θα διεξαχθούν την Τρίτη 4 Απριλίου στις εγκαταστάσεις του Ε.Α.Κ.Ν. Αγ. Κοσμά. Τη Δ.Δ.Ε. Α΄ΑΘήνας θα εκπροσωπήσουν οι μαθητές:

ΚΟΚΟΡΕΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 3ο ΓΕΛ . ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ 100μ.
ΜΠΑΚΟΥΛΑΤΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 20ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 100μ.
ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 56ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 100μ.
ΡΙΖΙΚΙΑΝΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 3ο ΓΕΛ ΔΑΦΝΗΣ 200μ.
ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 39ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 200μ.
ΚΑΠΟΓΙΑΝΝΑΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 6ο ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 3000μ.
ΚΑΣΣΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1ο ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 3000μ.
ΠΙΠΕΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2ο ΓΕΛ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 400μ. ΕΜΠΟΔΙΑ
ΦΑΚΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 49ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 400μ. ΕΜΠΟΔΙΑ
ΜΑΝΚΟ ΤΖΟΥΛΙΑΝΟ 1ο ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 2000μ ΦΥΣΙΚΑ ΕΜΠΟΔΙΑ
ΜΠΑΡΚΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2ο ΠΕΙΡ. ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ ΜΗΚΟΣ
ΛΙΟΛΙΟΣ ΓΑΖΕΤΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 26ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ ΤΡΙΠΛΟΥΝ
ΑΔΑΜ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2ο ΠΕΙΡ. ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ ΤΡΙΠΛΟΥΝ                        ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΙΑΣΩΝ 3ο ΓΕΛ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΣΦΑΙΡΑ

και οι μαθήτριες

ΑΝΘΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 1ο ΓΕΛ ΥΜΗΤΤΟΥ 100μ.
ΘΕΟΔΩΡΑΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 12ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 100μ.
ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΜΑΡΙΑ ΜΥΡΤΩ 2ο ΓΕΛ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 200μ.
ΠΛΕΥΡΗ ΛΑΜΠΡΙΝΗ 24ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 200μ.
ΛΑΜΠΡΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ 17ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 400μ.
ΜΑΥΡΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ 38ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 400μ.
ΠΕΤΡΟΥΛΑΚΗ ΟΛΓΑ 1ο ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 800μ.
ΚΟΥΚΟΥΒΙΤΑΚΗ ΕΛΛΗ 20ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 1500μ.
ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΑΝΝΑ 1ο ΓΕΛ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 400μ. ΕΜΠΟΔΙΑ
ΑΓΓΕΛΑΤΟΥ ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ ΛΕΟΝΤΕΙΟ ΛΥΚ.ΠΑΤΗΣ. ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ
ΜΑΚΡΟΓΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 5ο ΓΕΛ ΒΥΡΩΝΑ ΑΚΟΝΤΙΟ
ΣΟΥΛΙΩΤΗ ΑΜΑΛΙΑ 4ο ΓΕΛ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΣΦΥΡΑ

Προκήρυξη Α΄ Φάσης Στίβου σχ. έτος 2016-17

Δείτε εδώ την προκήρυξη και το πρόγραμμα της Α’ Φάσης Πανελληνίων Σχολικών Αγώνων Κλασικού Αθλητισμού Λυκείων, που θα διεξαχθούν την Τετάρτη 22 Μαρτίου, στο Ε.Α.Κ.Ν. Αγ. Κοσμά.

Προκήρυξη Πανελληνίων Αγώνων Ατομικών Αθλημάτων σχ.έτους 2016-17

Δείτε τις προκηρύξεις των Πανελληνίων Αγώνων Αντισφαίρισης και Τοξοβολίας Λυκείων.

 

Ημερομηνίες και τόποι διεξαγωγής:

Αντισφαίριση: 27-3 έως 1-4-2017, Α.Ο.Α.Κ. Αλέξανδρος Β (στο ξενοδοχείο Golden Coast)

Τοξοβολία: Παρασκευή 7 Απριλίου 2017, Κλειστό Γυμναστήριο Δ.Α.Κ. «Μάκης Λιούγκας» (Γλυφάδα, Αττικής) 

Οι καταστάσεις συμμετοχής των σχολείων (βλέπε: Υπόδειγμα 2 στα χρήσιμα έντυπα) πρέπει να αποσταλούν με φαξ ή email στην Ομάδα Φυσικής Αγωγής (βλέπε: επικοινωνία) μέχρι:

Αντισφαίριση: Παρασκευή 18/3 και ώρα 12:00

Τοξοβολία: Τρίτη 28/3 και ώρα 14:00

Στη στήλη του αγωνίσματος εκτός από το αγώνισμα θα αναγράφεται και ο αριθμός Δελτίου της αντίσιοιχης ομοσπονδίας που κατέχουν οι αθλητές/τριες.

Ειδικά για την Αντισφαίριση δείτε και την  ορθή επανάληψη της δήλωσης προς Ε.Φ.Ο.Α. και τη φόρμα δήλωσης προς Ε.Φ.Ο.Α.

Προκήρυξη Αγώνων και Πρόγραμμα Πετοσφαίρισης Α΄ Φάσης

Δείτε εδώ την προκήρυξη των Αγώνων Πετοσφαίρισης Α΄ Φάσης Λυκείων και ΕΠΑΛ για το σχ. έτος 2016-2017.

Οι αγώνες  ξεκινούν τη Δευτέρα 6 Μαρτίου 2017

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ

ΜΑΘΗΤΕΣ

Προκήρυξη Αγώνων και Πρόγραμμα Ποδοσφαίρου Α΄ Φάσης

Δείτε εδώ την προκήρυξη των Αγώνων Ποδοσφαίρου Α΄ Φάσης Λυκείων και ΕΠΑΛ για το σχ. έτος 2016-2017.

Οι αγώνες  ξεκινούν τη Δευτέρα 13 Φεβρουαρίου 2017  και θα διεξαχθούν στα γήπεδα: ΡΟΥΦ, ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑ και 4ο Α.Κ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ.

  ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΛΥΚΕΙΩΝ ΜΑΘΗΤΕΣ                                                                   ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΛΥΚΕΙΩΝ ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ

Πρόγραμμα Αγώνων Καλαθοσφαίρισης Α΄ Φάσης

Τη Δευτέρα 23 Ιανουαρίου 2017 ξεκινούν οι αγώνες  Καλαθοσφαίρισης Α΄ Φάσης Λυκείων και ΕΠΑΛ για το σχ. έτος 2016-2017. Οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν στα κλειστά της Γκράβας και του Μετς.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ 2016-17

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΤΩΝ 2016-17