Συγχαρητήρια επιστολή

Συγχαρητήρια επιστολή απέστειλε η Διευθύντρια της Δ.Δ.Ε. Α΄Αθήνας κ. Ιωάννα Ψίνα στους μαθητές και τις μαθήτριες που εκπροσώπησαν τη Διεύθυνσή μας στην τελική φάση των αγώνων Κλασικού Αθλητισμού, τόσο για τις αγωνιστικές τους επιτυχίες όσο και για το εξαίρετο ήθος που επέδειξαν σε όλη τη διάρκεια των αγώνων.

Αποτελέσματα Γ΄Φάσης Πανελλήνιων Αγώνων Κλασικού Αθλητισμού Λυκείων

Με επιτυχία διεξήχθηκε στην Πάτρα στις 3 και 4 Μαίου η Γ’ Φάση των Πανελληνίων Αγώνων Στίβου σχ. έτους 2016-17.  Χρυσό μετάλιο κατέκτησε η Κυριακή Φιλτισάκου στα 5χιλ. Βάδην ενώ ο Ιάσωνας Μαχαίρας το αργυρό μετάλιο στη σφαίρα.

Τα αποτελέσματα των μαθητών και μαθητριών που εκπροσώπησαν τη διεύθυνσή μας είναι:

ΑΝΘΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 1ο ΓΕΛ ΥΜΗΤΤΟΥ 100μ. 7η 12.68
ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΜΑΡΙΑ ΜΥΡΤΩ 2ο ΓΕΛ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 200μ. 6η 26.30
ΜΑΚΡΟΓΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 5ο ΓΕΛ ΒΥΡΩΝΑ ΑΚΟΝΤΙΟ 4η 45.14 μ.
ΦΙΛΤΙΣΑΚΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ 22ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ ΒΑΔΗΝ 1η 25’12″46
ΣΑΛΜΑ ΕΥΣΤΑΘΙΑ 4ο ΓΕΛ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ ΒΑΔΗΝ 4η 26΄11″78        ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 9ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ ΒΑΔΗΝ 14η 30’40″57                   ΒΑΡΥΤΙΜΟΥ  ΒΑΣΙΛΙΚΗ 1ο ΓΕΛ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ ΒΑΔΗΝ 17η 31’18″92                       ΣΠΑΝΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 3ο ΓΕΛ ΒΥΡΩΝΑ ΕΠΤΑΘΛΟ 11η
ΚΑΠΟΓΙΑΝΝΑΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 6ο ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 3000μ. 10ος 9’28″62
ΚΑΣΣΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1ο ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 3000μ. 5ος 9’15″74
ΜΑΝΚΟ ΤΖΟΥΛΙΑΝΟ 1ο ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 2χιλ. ΦΥΣΙΚΑ ΕΜΠΟΔΙΑ 7ος 6’32″72
ΜΠΑΡΚΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2ο ΠΕΙΡ. ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ ΜΗΚΟΣ DNS
ΛΙΟΛΙΟΣ ΓΑΖΕΤΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 26ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ ΤΡΙΠΛΟΥΝ 9ος 13.23 μ.
ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΙΑΣΩΝ 3ο ΓΕΛ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΣΦΑΙΡΑ 2ος 18.77 μ.
ΒΑΓΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 5ο ΓΕΛ ΒΥΡΩΝΑ ΔΕΚΑΘΛΟ 5ος

Αποτελέσματα Β΄Φάσης Κλασικού Αθλητισμού σχ. έτους 2016-17

Στις εγκαταστάσεις του Ε.Α.Κ.Ν. Αγ.Κοσμά, διεξήχθηκε την Τρίτη 4 Απριλίου η Β΄Φάση των Πανελληνίων αγώνων στίβου (1ος όμιλος) για μαθητές και μαθήτριες Λυκείων.

Την πρώτη (1η) θέση και απευθείας πρόκριση στην τελική φάση που θα διεξαχθεί στην Πάτρα το Μάιο, κατέκτησαν οι:

Μπάρκουλης Γιώργος (2οΠειρ.ΓΕΛ.ΑΘηνών) στο μήκος με επίδοση 6.43μ 

Μαχαίρας Ιάσονας (3ο ΓΕΛ Ηλιούπολης) στη σφαίρα με επίδοση 19.20μ και

Μακρόγλου Χριστίνα (5ο ΓΕΛ Βύρωνα) στο ακόντιο με επίδοση 43.81μ

Θα ακολουθήσει η ανακοίνωση των προκρινόμενων με τις καλύτερες επιδόσεις όλων των ομίλων από τη Διεύθυνση Φυσικής Αγωγής του Υπ.Π.Ε.Θ.

 

Β΄Φάση Αγώνων Κλασικού Αθλητισμού

Δείτε την προκήρυξη και το πρόγραμμα των αγώνων που θα διεξαχθούν την Τρίτη 4 Απριλίου στις εγκαταστάσεις του Ε.Α.Κ.Ν. Αγ. Κοσμά. Τη Δ.Δ.Ε. Α΄ΑΘήνας θα εκπροσωπήσουν οι μαθητές:

ΚΟΚΟΡΕΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 3ο ΓΕΛ . ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ 100μ.
ΜΠΑΚΟΥΛΑΤΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 20ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 100μ.
ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 56ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 100μ.
ΡΙΖΙΚΙΑΝΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 3ο ΓΕΛ ΔΑΦΝΗΣ 200μ.
ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 39ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 200μ.
ΚΑΠΟΓΙΑΝΝΑΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 6ο ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 3000μ.
ΚΑΣΣΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1ο ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 3000μ.
ΠΙΠΕΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2ο ΓΕΛ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 400μ. ΕΜΠΟΔΙΑ
ΦΑΚΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 49ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 400μ. ΕΜΠΟΔΙΑ
ΜΑΝΚΟ ΤΖΟΥΛΙΑΝΟ 1ο ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 2000μ ΦΥΣΙΚΑ ΕΜΠΟΔΙΑ
ΜΠΑΡΚΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2ο ΠΕΙΡ. ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ ΜΗΚΟΣ
ΛΙΟΛΙΟΣ ΓΑΖΕΤΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 26ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ ΤΡΙΠΛΟΥΝ
ΑΔΑΜ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2ο ΠΕΙΡ. ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ ΤΡΙΠΛΟΥΝ                        ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΙΑΣΩΝ 3ο ΓΕΛ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΣΦΑΙΡΑ

και οι μαθήτριες

ΑΝΘΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 1ο ΓΕΛ ΥΜΗΤΤΟΥ 100μ.
ΘΕΟΔΩΡΑΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 12ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 100μ.
ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΜΑΡΙΑ ΜΥΡΤΩ 2ο ΓΕΛ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 200μ.
ΠΛΕΥΡΗ ΛΑΜΠΡΙΝΗ 24ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 200μ.
ΛΑΜΠΡΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ 17ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 400μ.
ΜΑΥΡΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ 38ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 400μ.
ΠΕΤΡΟΥΛΑΚΗ ΟΛΓΑ 1ο ΓΕΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 800μ.
ΚΟΥΚΟΥΒΙΤΑΚΗ ΕΛΛΗ 20ο ΓΕΛ ΑΘΗΝΩΝ 1500μ.
ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΑΝΝΑ 1ο ΓΕΛ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 400μ. ΕΜΠΟΔΙΑ
ΑΓΓΕΛΑΤΟΥ ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ ΛΕΟΝΤΕΙΟ ΛΥΚ.ΠΑΤΗΣ. ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ
ΜΑΚΡΟΓΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 5ο ΓΕΛ ΒΥΡΩΝΑ ΑΚΟΝΤΙΟ
ΣΟΥΛΙΩΤΗ ΑΜΑΛΙΑ 4ο ΓΕΛ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΣΦΥΡΑ

Αποτελέσματα Α΄ Φάσης Στίβου σχ. έτος 2016-17

Δείτε εδώ τα αποτελέσματα των αγώνων Κλασικού Αθλητισμού μαθητών και μαθητριών  Λυκείων, που διεξήχθηκαν στο Ε.Α.Κ.Ν. Αγ. Κοσμά την Τετάρτη 22 Μαρτίου.

Μερικές φωτογραφίες από τους αγώνες

Προκήρυξη Α΄ Φάσης Στίβου σχ. έτος 2016-17

Δείτε εδώ την προκήρυξη και το πρόγραμμα της Α’ Φάσης Πανελληνίων Σχολικών Αγώνων Κλασικού Αθλητισμού Λυκείων, που θα διεξαχθούν την Τετάρτη 22 Μαρτίου, στο Ε.Α.Κ.Ν. Αγ. Κοσμά.