ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΑ ΚΕΝΤΡΑ ΦΥΣΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

(Ε.Κ.Φ.Ε)

Το Εργαστηριακό Κέντρο Φυσικών Επιστημών (Ε.Κ.Φ.Ε.) αποτελεί κέντρο έρευνας, τεχνικής και οργανωτικής υποστήριξης της εργαστηριακής διδασκαλίας των φυσικών μαθημάτων, παροχής συμβουλών για την οργάνωση των σχολικών εργαστηρίων στις σχολικές μονάδες της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, τη λειτουργία των οποίων εποπτεύει.

Επίσης δανείζει εποπτικά όργανα σε σχολεία που δεν τα διαθέτουν.

Στη Δ.Δ.Ε. Α' Αθήνας λειτουργούν τέσσερα (4) Ε.Κ.Φ.Ε:

Ε.Κ.Φ.Ε ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

Υπεύθυνος: Στασινάκης Παναγιώτης

Διεύθυνση: Παν. Κυριακού 12, 11521 Αθήνα, 2ο Πειραματικό ΓΕΛ Αθήνας

Τηλέφωνο: 210 64 45 674

E-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Ε.Κ.Φ.Ε ΟΜΟΝΟΙΑΣ

Υπεύθυνος: Κορακάκης Γεώργιος

Διεύθυνση: Ορφέως 93, Τ.Κ. 11855 Αθήνα

Τηλέφωνο: 210 34 72 575

E-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Ε.Κ.Φ.Ε Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ

Υπεύθυνος: Κατάνα Ελένη